Producent

Korzenie marki HIGOLD sięgają 1989 roku, kiedy to firma produkowała sprzęt kuchenny. W 2005 roku zdecydowano się na rozpoczęcie produkcji mebli. Firma miała wówczas 120 pracowników i 12 000 m2 powierzchni produkcyjnej. W 2010 roku liczba pracowników wzrosła do 800 i firma eksportowała towar do prawie w 50 krajów.

Rok 2015 był rokiem silnej światowej promocji marketingowej. W 2016 roku powstało ponad 40 zupełnie nowych salonów. Obecnie marka HIGOLD jest jednym z najbardziej designerskich, wiodących firm w swojej branży, z przedstawicielstwem w ponad 150 krajach na całym świecie i współpracującym z największymi biurami projektowymi świata takimi jak Pinifarina Extra.

 

 

Nicolas Thomkins
Szef biura projektowego marki HIGOLD


Pochodzący ze Szwajcarii światowej sławy projektant dołączył do zespołu projektowego HIGOLD w 2014 roku i stworzył kilka oryginalnych i docenionych w świecie projektów, a niektóre z nich zostały uznane za punkt odniesienia dla nowego trendu w projektowaniu we Włoszech w branży meblarskiej.

Nicolas Thomkins koncentruje się na szczegółach produktu i zmysłowym doświadczeniu użytkownika, stosując jedenaście ergonomicznych standardów w unikalnym projekcie swoich dzieł.

Jego projekty bronią natury, mają pozytywną duszę oraz zawierają filozofię życia i istnienia. Ma odwagę złamać zasady i dotknąć duszy. Jego prace napędzają twórczy trend w branży mebli ogrodowych.

W swojej karierze zdobył kilka nagród, w tym nagrodę Red Dot Design Award 2014 dla kolekcji mebli ogrodowych zaprojektowanych w 2014 roku dla firmy HIGOLD.

 

Nicolas Thomkins

 

 

Higold to firma, która stawia na design i ergonomie użytkowania.

Meble ogrodowe Higold można spotkać w ponad 150 krajach na całym świecie, w tym również w Polsce.